Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Jak znormalizować czakrę podstawy
Jak znormalizować czakrę podstawy

Jak znormalizować czakrę podstawy


Czakra podstawy, znana również jako Muladhara, to fundamentalna czakra odpowiedzialna za poczucie bezpieczeństwa, stabilność oraz poczucie zakorzenienia w życiu. Kiedy czakra podstawy jest zbalansowana, czujemy się silni, pewni siebie i bezpieczni. Jednakże, gdy ta czakra działa słabo lub nadmiernie, może to prowadzić do uczucia niepokoju, lęku, niepewności czy problemów związanych z poczuciem bezpieczeństwa.

W takich sytuacjach warto sięgnąć po kamienie, które pomogą zharmonizować czakrę podstawy i przywrócić jej równowagę.

Jeśli czakra podstawy działa słabo, co często objawia się uczuciem niestabilności, lęku czy braku poczucia bezpieczeństwa, warto sięgnąć po kamienie o ciepłych, stabilizujących energiach. Do takich kamieni należą czerwone jaspis, czarny onyks, hematyt czy granat. Te kamienie pomogą wzmocnić poczucie zakorzenienia i stabilności, zapewniając pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.

Z kolei, jeśli czakra podstawy jest nadmiernie aktywna, co objawia się nadmiernym pragnieniem kontroli, materializmem czy nadmiernym przywiązaniem do rzeczy materialnych, pomocne mogą okazać się kamienie o chłodniejszych, uspokajających energiach. Do takich kamieni należą turmalin czarny, obsydian, czarny turmalin czy onyks. Te kamienie pomogą złagodzić nadmierną energię czakry podstawy i przywrócić równowagę.

Warto pamiętać, że każdy kamień ma swoją indywidualną energię i może rezonować z różnymi osobami w różny sposób. Dlatego warto eksperymentować z różnymi kamieniami i obserwować, które z nich najlepiej wspierają harmonizację czakry podstawy w naszym przypadku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl